Pory Roku

Postaramy się pokazać Wam piękno Osady, które my widzimy na co dzień. 

Na wstępie. Zamiast nawijać makaron na uszy, napiszę jak jest naprawdę. Z perspektywy naszego rocznego doświadczenia wygląda to tak, że goście stawiają pierwszy krok w Osadzie Krasne i mówią – z tym zachwytem w oczach, który uwielbiam – „ale tu pięknie”, a ja bez udawanej skromności odpowiadam „też tak sądzę”. Więc, nie ma sensu tutaj zaprzątać sobie głowy poetyckimi opisami (kto miałby czas to czytać). 

Ja wiem autoreklama i tak dalej, ale daleka jestem od narzucania swojego punktu widzenia. Kocham to miejsce, jest tu pięknie i nie chciałabym mieszkać gdzie indziej, jednak chcę, aby każdy wyrobił sobie własną opinię. Więc, Gościu Drogi… zajrzyj w galerię, zobacz czy taka lokalizacja, otoczenie i domek Ci odpowiadają i przyjeżdżaj przekonaj się na własnej skórze jakie będzie TWOJE pierwsze wrażenie. 

Co myślicie o nas

bez was to nie ma sensu

366 +

Przespanych nocy

130 +

waszych opinii 

W okolicy jesteśmy najlepiej oceniani i to właśnie przez Was, co jest dla nas najlepszym podziękowaniem! 

Widzimy się niedługo? 

Nie bez znaczenia dla nas jest Twoja wygoda, dlatego dopasowujemy domek pod Twoje wymagania. Dzięki rozmowie z Wami i Waszym sugestiom opracowaliśmy „SDW – system dopasowania się do Waszych wymagań”  

Odpoczynek.

Osada to coś więcej niż tylko nocleg. Nie poprzestajemy na oferowaniu tylko miejsca noclegowego, nasz cel to zapewnienie pobytu blisko natury. My naprawdę, chcemy zapewnić Wam wakacje na wsi. Pytanie czy Wy też tego chcecie?

Piękne Widoki.

Na naszą Osadę składają się dwa całoroczne, drewniane domki, które stoją na łące. Tak… na łące. Nie ma tutaj brukowanych bulwarów. Do domków idzie się po trawie, przez stary poniemiecki sad, a widok rozpościera się na las i łąkę. 

Wysoki Standard.

Kiedy byliśmy na etapie projektowania, zaznaczyłam Jackowi, że kuchnia ma być taka, żebym mogła tam Wigilię wyprawić. No i taka jest. 🙂

Dysponujemy dwoma całorocznymi domkami letniskowymi. Domki są drewniane, oddane stosunkowo niedawno do użytkowania. Domek Jagoda udostępniliśmy  gościom w czerwcu 2019 roku, a domek Mieszko w lutym 2021 roku.

 

Oba domki są niemal identyczne, niewielkie różnice widać tylko w wystroju wnętrz. Przystosowane są dla sześciu osób. Sypialnia mieści się na antresoli, gdzie stoją cztery pojedyncze łóżka z możliwością połączenia ich w łóżka podwójne. Na dole dla piątej i szóstej osoby przewidziano rozkładany dwuosobowy narożnik. 

Domek Mieszko

Imprezy Okolicznosciowe

Cieszymy się, gdy spędzacie ważne dla Was chwile takie jak Urodziny, Rocznice, Zjazdy rodzinne lub znajomych. Pamiętajcie tylko o tym, że Osada została stworzona z myślą o odpoczynku w ciszy i spokoju, dlatego nie pozwalamy  na głośne imprezy. 

Lokalizacja

Osada Krasne

w Bukowcu

Osada Krasne ukryta jest wśród pagórków i lasów Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Niniejszy Park mieści się w południowej części województwa dolnośląskiego. Obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej.

Nasza Osada leży w Rudawach Janowickich (Sudety Zachodnie) na wysokości 400 – 490 m n.p.m. w malowniczej wsi Bukowiec. Mieści się tutaj m.in. zespół parkowo – pałacowy.

Przez wieś przebiega Główny Szlak Sudecki.

Najbliżej położone miasteczko Kowary jest oddalone o ok 5 km.

Do Karpacza trzeba pokonać dystans 10 km.

Większa miejscowość Jelenia Góra – 16 km.

Szklarska Poręba – 30 km.

Okraj i Mała Upa – 16 km.

Praga – 180 km.

Wrocław – 118 km.

Dojazd

ul. Wiejska 34, 58-533 Bukowiec

 Sprawdź dojazd  kliknij tu

Uwaga na utrudnienia!

Od miejscowości Kostrzyca most już otwarty.

Szerokość i długość geograficzna: 

50.820834871832155, 15.83189895568319